Kamrooz.com
امروز : شنبه27 بهمن 1397 برابر با 10 جمادي‌الثاني 1440 و 16 فوریه 2019

    

 

 

 

 

 

 

 

Get our toolbar!

«محمد رسول الله» مجیدی یکی از بزرگترین خلاء‌های زمان ما را پر می‌کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

عالم ترکیه‌ای:

«محمد رسول الله» مجیدی یکی از بزرگترین خلاء‌های زمان ما را پر می‌کند

پروفسور «خیر الدین کارامان» یکی از برجسته ترین عالمان ترکیه از مجید مجیدی تقدیر کرد و با انتشار مقاله ای در روزنامه ی «ینی شافاک» گفته است که فیلم «محمد رسول الله» مجیدی یکی از بزرگترین خلاء‌های زمان ما را پر می‌کند.

به گزارش کامروز، خیرالدین کارامان از عالمان برجسته ی فقه در ترکیه بعد از دیدن فیلم «محمد رسول الله» ساخته مجید مجیدی، با انتشار مقاله‌ای در روزنامه‌ی «ینی‌شافاک»، تولید چنین فیلمی را برای جهان اسلام و جوانان مسلمان قابل تقدیر دانست.

خیرالدین کارامان  گفته است که فیلم مجیدی یکی از بزرگترین خلاء‌های زمان ما را پر می‌کند. او در مقاله‌ی خود آورده است که فیلم مجید مجیدی را تماشا کرده است و از فعالیت ها و تلاش هایی که برای پاسخ گویی به نیازهای جوانان امروزی در این فیلم صورت گرفته تقدیر می‌کنم.

وی گفت که این فیلم برای نجات جوانان از دنیای الکترونیک و عادت های مخرب سینما و عناصر دیگر بسیار مهم هستند و باید در این زمینه ها تمرکز شود.

خیر الدین کارامان در مقاله ی خود آورده است :

افراد از تمام اقشار از اینکه کودکان و جوانانشان در دنیای الکترونیک غرق شدند, محیط گفت و گو و صحبت از بین رفته و در پی آن اعتیادهایی در این زمینه بوجود آمده شاکی هستند. کتاب ها, مجلات, و متخصصین مختلف را از رسانه ها در این باره دنبال کردم اما متأسفانه به راهکاری که از نتیجه‌ی آن مطمئن باشند نرسیدم.

اقدام خانواده ها برای ممنوع کردن این ابزار و بازی ها نتیجه بخش نیست. محدود کردن شاید مهم ترین تدبیر باشد, اما نقطه ی آغاز و پایان این محدودیت هم مشخص نیست.

تا زمانی که راه کار بهتری پیدا نشود شاید بهترین راه کار این است که ابزارها و امکاناتی که این وسایل در اختیارمان می گذارند را ملی کنیم. منظورم این است که ابزاری مانند سینما یا بازی های رایانه ای که کودکانمان را به خود جذب می کند ولی " از ما دور " می کند را بازیگران و برنامه نویسان خودمان تهیه کنند. بدون اینکه از جذابیتش بکاهند به کودکانمان عرضه کنند تا خمد مشکل به راه حل تبدیل شود.

کارامان در مقاله ی خود اشاره کرده که فعالیت و تلاش برای پیدا کردن راه حل مشکلات کودکان و جوانان فرض/کفایه واجبات (کارهایی که هرکسی نسبت به تخصصش باید انجام دهد) است و افزود : یکی از افرادی که در این فعالیت ها شرکت کرده مجید مجیدی است.

کارامان ضمن تقدیر از حساسیت و آگاهی دینی مجیدی گفت : به عنوان یک نکته ی مهم باید بگویم که مجیدی قبل از شروع فیلم وضو گرفت و قبل از اینکه آنجا را ترک کنیم برای اینکه وقت دیر نشود پیشنهاد داد تا نماز را همانجا بخوانیم.

پروفسور خیرالدین کارامان، در سال 1934 در چروم ترکیه به دنیا آمده است. در دبیرستان امام حاتب(دبیرستان دینی) قونیه که از اولین امام حاتب ها بود تحصیل کرد و آموزش عالی خود را در دانشکده ی عالی علوم اسلامی استانبول گذراند. به مدت دو سال در دبیرستان های امام حاتب استانبول به عنوان معلم فعالیت کرد و بعد در دانشکده ی علوم اسلامی استانبول استادیار شد. بعد از اینکه بخش انستیتوی اسلامی به دانشکده ی الهیات تبدیل شد به ترتیب رتبه های دکتر, رئیس دانشکده و پروفسوری را کسب کرد. در این میان در هزاران کنفرانس بین المللی و داخلی, سمینارها, نشست ها, خطبه, کلاس و برنامه های رسانه ای مکتوب و مصور, برنامه های آموزشی, تعلیمی, فعالیت های تبلیغی و ارشادی شرکت کرد. هزاران شاگرد که در میانشان اندیشمندان و رونشفکران برجسته عصر حاضر هم حضور دارند تربیت کرد. در بین سالهای 2001 تا 2004 در دانشکده ی بین المللی اسلام اروپا(هلند) استاد مهمان بود. در دانشکده ی الهیات دانشگاه مرمره رئیس رشته ی حقوق اسلامی و عضو هیئت علمی دانشکده بود. حدود پنجاه اثر منتشر شده دارد. خیرالدین کارامان که در کنفرانس بیداری اسلامی در تهران شرکت کرده بود در عین حال در رابطه با موضوع " سید جمال الدین اسدآبادی" تخصص دارد.

 

اضافه‌ كردن نظر